شركت پارسيفام در سال 1370 با هدف پژوهش و توسعه در توليد انواع رنگها و پوششهاي صنعتي و حفاظتي تشكيل گرديد .
اين شركت از ابتدا تامين كننده رنگهاي صنعتي براي كارخانجات مختلف بر پايه آلكيد ، اكريليك و پلي استر پوده است اما تقاضا براي توليد انواع رنگهاي حفاظتي مورد نياز صنايع نفت ،گاز ، پتروشيمي ،صنايع توليد نيرو و متالوژي بر پايه سيستمهاي اپوكسي ، پلي اورتان ، اتيل سيليكاتكولتار ، نسوزهاي سيليكوني ، رنگهاي بدون حلال ، رنگهاي هاي بيلد ، رنگهاي آب پايه و انواع رنگهاي داخل مخزن موجب گرديده كه همواره بخش اصلي از فعاليتهاي پژوهشي اين شركت در زمينه هاي فوق صورت گيرد .
واحد تحقيقات و توسعه ( R&D
  ) اين شركت با بهره گيري از متخصصين كارآزموده و وسايل پيشرفته آزمايشگاهي به طور مستمر پژوهش خود را بر روي سيستمهاي مختلف رنگهاي ذكر شده متمركز كرده است و در اين راستا تا كنون سيستمهاي جاافتاده و كارآمد بسياري را عرضه نموده است . پژوهش هاي جاري شركت نيز عمده در جهت ارتقاء سيستمهاي مذكور ، ايجاد سيستمهاي جديد ضد خوردگي و صنعتي كارخانه اي با توجه به آخرين دستاوردهاي اين صنعت انجام مي گيرد .
جمع آوري آخرين اطلاعات موجود در مورد مكانيزم خوردگي و بكارگيري دستاوردهاي علمي و تجربي انجمنها و مراكز تحقيقاتي صاحب نام بين المللي همچون SSPC, NACE, AWWA
و همچنين استفاده از دانش فني برخي از تامين كنندگان معتبر مواد اوليه اين نوع پوششها مانند HUSNTMAN ,BAYER ,SHELL, BASF همواره محور اصلي فعاليتهاي پژوهشي اين شركت را تشكيل داده است چنانچه در بسياري از موارد محصولات توليدي اين شركت از نظر عملكرد، همساني كامل با محصولات توليد كنندگان معتبر خارجي دارد .

از آنجائيكه معتقديم مهمترين وظيفه ما جلب رضايت و اطمينان مشتري است ، بنابراين سياست شركت از ابتدا مبتني بر تبادل كامل اطلاعات با خريدار به منظور ارائه بهترين خدمات فني و اقتصادي بوده است و در اين رابطه توانسته ايم با استفاده از ساير مزيتهاي نسبي خود مانند سرعت عمل در توليد و قيمت بسيار مناسب ، رشد قابل قبولي در اين صنعت داشته باشيم .
از اين رو جهت دستيابي به بهترين نتيجه ، شركت پارسيفام انواع رنگ و پوشش را بر اساس مشخصات دريافتي از مشتري ، طراحي ، پژوهش و توليد نموده و يا پس از مشاوره با خريدار و كسب اطلاعات لازم در مورد نحوه اجراي رنگ و خواص مورد نظر فيلم نهايي ، سيستم مناسب را پيشنهاد مي نمايد .

گسترش روز افزون تكنولوژي در سطح دنيا و لزوم رقابت در اين عرصه ما را بر اين واداشته كه تحقيقات ، ابتكار ، نوآوري و تقويت و ارتقاء كنترل كيفيت را سر لوحه كار خود قرار داده تا بتوانيم با سياست گذاري و برنامه ريزي دراز مدت در آينده به همترازي فني و اقتصادي بين المللي دست يابيم . در اين راستا دريافت دو گواهينامه سيستم مديريت كيفيت ايزو 9001 و ايزو 29001 مخصوص صنايع نفت ، گاز و پتروشيمي از شركت DNV نروژ نشان دهنده عزم و اراده محكم شركت در حهت ارتقاء هر چه بيشتر و همچنين اطمينان يافتن مشتريان از برقراري سيستم مديريت كيفيت و تضمين آن در تمام ايستگاههاي كاري مي باشد .

 
پژوهش و توليد
مشتریان عمده
 
زمينه ها و شاخه هاي فعاليت